Autor:
Joonas Sisask

Vaata järele: Targa Tuleviku Tuleproov

Pühapäeval, 1. oktoobril toimus Noblessneri Valukojas Targa Tuleviku Tuleproov. Meelelahutuslikul ja harival messipäeval otsiti lahendusi kübermaailma väljakutsetele. Sõna said põhikooli- ja gümnaasiuminoored, õpetajad, juhendajad ning ettevõtjad üle Eesti.

Kohapeal korraldas Tartu Ülikooli teaduskool viktoriini digioskuste arendamisest ja küberharidusest. Messialal sai osaleda teaduskooli õpikodades, kus tehti füüsika-, keemia- ja bioloogiakatseid ning õpiti programmeerima. Ühtlasi toimus eraldi ruumis Sihtasutuse CR14 ja Tallinna Tehnikaülikooli suurvõistluse KüberNaaskel 2023 finaal, kus panid end proovile 43 eelvoorust finaali pääsenud häkkerit ja IT-huvilist.

Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann tõdes, et Eesti suuruse väikese riigi jaoks on väga oluline, et üksi andekas laps ei jääks märkamata ja tema anne välja arendamata. „Meil on puudu õpetajatest aga mitte võimekatest noortest,“ sõnas ta. Teaduskool korraldab 18 aines olümpiaade, et õpilased saaksid oma teadmised proovile panna.

Targa Tuleviku Tuleproovil esinesid muusikud EiK ja ELLIP. Päeva juhtisid Jüri Muttika ja Teele Viira. Sündmust korraldasid CR14, Tartu Ülikooli teaduskool, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Kaitseministeerium, Tallinna Tehnikaülikool ja Miltton.

Tunnustati 2023. aasta rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenuid

Messipäevale järgnes õhtul teaduskooli tänuüritus käesoleva aasta rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenutele. Eestit esindanud õpilasi tunnustasid direktor Ana Valdmanni tervitussõnade järel Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere ja Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo.

Mõlemad kõnelejad on teaduskooli ja olümpiaadidega oma koolipõlves kokku puutunud. Tarmo Soomere võitis 10. klassis vabariikliku olümpiaadi matemaatikas ja lõpuklassis sai teise koha. Piirkonnavoorudes osales ta juba põhikoolis. Raine Pajo lahendas Rakvere keskkooli reaalharus Tartu Ülikooli täppisteaduste kooli (teaduskooli eelkäija) matemaatika- ja füüsikaülesandeid.

Eesti Energia toetas sel aastal õpilaste ettevalmistust ja osalemist Euroopa füüsikaolümpiaadil. Oleme tänulikud, et toetate meie noori talente!

Vaata järele: Targa Tuleviku Tuleproov

Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.