Autor:
Andero Kalju

Veebruaris toimuvad veebiviktoriinid ajaloo ja loodusteaduste teemadel

Esmaspäeval, 6. veebruaril kell 8 hommikul avanevad võistluse „Loogiline loodusteadus“ 1. voor 7.–8. klasside õpilastele ja ajaloovõistluse Mammut 3. voor 5.–6. klasside õpilastele. Mõlema võistluse ülesandeid on võimalik lahendada 12. veebruarini kell 21.

Võistlused toimuvad veebipõhiselt Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas ja osa saab võtta internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Osalemiseks ei ole vajalik eelregistreerumine, kuid võistluse alustamiseks tuleb keskkonda siseneda varem loodud kasutajatunnuse ja parooliga või luua endale uus kasutajakonto.

Võistluse „Loogiline loodusteadus“ 1. voor

Käesoleval aastal toimub võistlus ainult eesti keeles ja kolmes voorus:

• 1 voor 6.–12. veebruar;
  • 2. voor 20.–26. veebruar;
  • 3. voor 6.–12. märts.

Igas voorus antakse õpilasele lahendada kümme ülesannet, millele vastamiseks eeldatakse loodusainete- ja matemaatikavaldkonna teadmiste ja oskuste lõimimist. Küsimused on koostatud loodusteaduste-alaseid baasoskusi silmas pidades. Nendeks on näiteks graafikute koostamine ja lugemine, ühikute teisendamine, perioodilisustabel ning protsentarvutused. Ülesannete lahendamiseks tuleb aru saada loodusteaduslikust või sotsiaalsest kontekstist, otsida vastuseid internetist, arvutada ning luua seoseid erinevates ainetes õpitu vahel.

Paremusjärjestus tuuakse välja kolme vooru kokkuvõttes. Võistluse formaat lubab Sul liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda vaid mõnes üksikus voorus. Igas voorus saab õpilane osaleda vaid üks kord. Võistlusest saab lähemalt lugeda teaduskooli e-õppekeskuse lehel.

Ajaloovõistluse Mammut 3. voor

Tartu Ülikooli teaduskooli ja Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi veebipõhise ajaloovõistluse kolmandas voorus tuleb võistlejatel 40 minuti jooksul lahendada seitse alamülesannetega küsimust arheoloogia teemal.

Kokku viiest voorust koosneva võistluse formaat lubab osalejatel liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda vaid mõnes voorus. Võistluse neljas voor toimub 6.–12. märtsini arhiivide ja muuseumide teemal ning viies, kus võetakse luubi alla ajaloo algus, 3.–9. aprillini.

Koolidele jagatakse oma õpilaste osaluse kohta teavet e-posti teel. Kirjalikud sooviavaldused võtab vastu teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist Kelli Hanschmidt (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Diplomid jagatakse välja viie vooru kokkuvõttes:

• I järgu diplom 91 – 100% viie vooru punktidest;
  • II järgu diplom 81 – 90% viie vooru punktidest;
  • III järgu diplom 71 – 80% viie vooru punktidest.

Õpilaste paremusjärjestus tuuakse välja igas voorus ja viie vooru kokkuvõttes. Kõik vähemalt kolmes voorus osalenud võistlejad saavad osalejatunnistuse. Võistluse täismahus juhendit saab lugeda teaduskooli e-õppekeskuse lehel.

Voorude lõpuni on jäänud
Courses news cover

Teaduskooli kursused on koolide seas väga menukad

Põhikooli bioloogiaolümpiaad medalitega

Tartu Ülikooli teaduskool korraldas 2023/24 õppeaastal 17 olümpiaadi

E-viktoriini „Olen rahatark!“ ülesanded on nüüd lahendamiseks avatud

E-viktoriin „Olen rahatark!“ toimub juba täna, 22. mail.