9.–10. jaanuaril toimus Võrumaal Sulbis Roosu talus matemaatika laager, mis tõi kokku ligi 40 kolmanda kooliastme õpilast ja 10 õpetajat kaheksast Võrumaa koolist. Laagri korraldajad olid Tartu Ülikooli teaduskool, Võrumaa Arenduskeskus ja Võrumaa matemaatikaõpetajate ainesektsioon eesotsas Puiga kooli õpetaja Anne Reiljaniga.
Laagri programm pakkus mitmekesiseid tegevusi. Õpilased jagati segarühmadeks, kus lahendati matemaatilisi ülesandeid, osaleti maastikumängudes ja mängiti interaktiivseid lauamänge. Esimese päeva haripunkt oli ajalooliste matemaatikute loovate ettekannete esitamine, kus rühmad jagasid nii teadmisi kui ka kaasahaaravaid praktilisi ülesandeid. Teisel päeval keskenduti praktilisele matemaatikale. Hommik algas loogikaülesannete lahendamise võistlusega, millele järgnes insenerioskuste proovile panek – makaronidest tornide ehitamine, kus eesmärgiks oli luua kõige kõrgem torn vahukommiga tipus. Päev lõppes oksjoniga, kus teenitud "sigma"-rahaga osteti meeneid ja auhindu.
Laagrist võtsid osa õpilased ja õpetajad Rõuge Põhikooli Rõuge ja Mõniste õppekohast, Puiga Põhikoolist, Parksepa Keskkoolist, Osula Põhikoolist, Kääpa Põhikoolist, Võru Kreutzwaldi Koolist ja Väike Werrone Koolist. Laagris osalenud noored hindasid kõrgelt nii tegevuste mitmekesisust kui ka võimalust suhelda eakaaslastega erinevatest koolidest. "Mõlemal päeval lahendasime erinevat sorti ülesandeid. Meile väga meeldis ajusid ragistada ja uutele ülesannetele ideid ja vastuseid mõelda," kommenteerisid noored laagri tegevusi.
Samal ajal kui õpilased osalesid aktiivsetes tegevustes, toimusid õpetajatele praktilised töötoad, mida juhendasid Tartu Ülikooli teaduskooli metoodikud. Töötubades jagati uusi ideid ja meetodeid, kuidas tunniväliste tegevustega arendada õpilaste abstraktset mõtlemist ning matemaatilisi oskusi. Matemaatika laagri eesmärk oli näidata matemaatikat mitte ainult arvutamisena, vaid kui loogika ja süsteemide mõistmise valdkonda. Laager pakkus osalejatele võimalust avardada oma teadmisi ja arendada abstraktset mõtlemist, mis on vajalik nii tänapäeva kui ka tuleviku väljakutseteks. Projekti toetasid Swedbank ja Chocolala, ning sarnased laagrid toimuvad sel aastal veel Jõgeva-, Saare-, Lääne-Viru- ja Tartumaal.