27.–30. märtsil toimus Tartus Eesti 22. filosoofiaolümpiaadi lõppvoor, mis kujunes ajaloo tihedaimaks – eelvoorus osales koguni 86 õpilast 24 koolist üle Eesti. Tihe konkurents peegeldas õpetajate pühendunud juhendamist ja õpilaste sügavat huvi, hoolimata sellest, et filosoofia on paljudes koolides valikaine ja selle positsioon õppekavas pole alati kindel.
Kahel esimesel päeval võõrustas osalejaid Tartu Ülikooli filosoofia ja semiootika instituut, pakkudes sisukaid koolitusi ning aruteluvõimalusi. Võistluspäevad toimusid Tartu Herbert Masingu koolis.
Olümpiaadi võitis teist aastat järjest Timofey Goshka (Nõo Reaalgümnaasium), talle järgnesid Aleksander Nikitin (Tallinna Reaalkool) ja Alexandra Joan Kerr (Tartu Jaan Poska Gümnaasium). Ka Aleksander jõudis finaali juba teist aastat järjest, mis näitab, et järjepidev töö ja pühendumus viivad tulemuseni. Tallinna Vanalinna Haridusgümnaasium, kes oli esindatud eriti arvukalt, tõi lõppvooru koguni kolm osalejat – see peegeldab kooli tugevat panust filosoofiaõpetusse.
Lõppvoorus oli üheks kaalukamaks ülesandeks neljatunnine ingliskeelne filosoofiaessee, sarnaselt rahvusvahelise olümpiaadi formaadile. Osalejatel tuli valida nelja teematsitaadi hulgast, mis puudutasid eetikat, keelefilosoofiat ja ühiskonnakriitikat. Võitja Timofey Goshka (Nõo Reaalgümnaasium) ning kolmanda koha pälvinud Alexandra Joan Kerr (Tartu Jaan Poska Gümnaasium) valisid Don Marquis’i tsitaadi ja kirjutasid eetilistest dilemmadest abordi teemal, teise koha saavutanud Aleksander Nikitin (Tallinna Reaalkool) käsitles keelefilosoofilist küsimust Wittgensteini vaimus.
Lisaks esseele hinnati osalejate loogikaülesannete lahendamise oskust, põhimõistete tundmist ning väitlusoskust. Viimane toimus juba traditsiooniliseks saanud pooletunnise formaadi järgi, mille töötas välja žürii liige Märt Põder. Selleaastane väitlusteema käsitles küsimust, kas kuulsused peaksid poliitilistel teemadel avalikult sõna võtma. Žürii hinnangul kujunes väitlus eriliselt sisukaks – noored suutsid oma seisukohti väljendada argumenteeritult ja kirglikult.
Kuigi lõpptulemused selgusid väikeste punktivahedega, tagas Timofey Goshkale võidu tema tugev kirjutamisoskus, kuigi ta ise tunnistas, et loogika ja väitlus ei läinud sel aastal nii hästi kui plaanis.
Olümpiaadil jagati lisaks medalitele ka eriauhindu. Helena Grossile (Hugo Treffneri Gümnaasium) anti Diana Aitai nimeline eriauhind silmapaistva eelvooruessee eest. Žürii liikme Aive Pevkuri vahedusel anti välja TalTechi eriauhinnad majandusliku mõtte edendamise eest ning selle pälvisid Timofey Goshka, Alexandra Kerr ja Kaspar Aleks Velling.
Kaks parimat, Timofey Goshka ja Aleksander Nikitin, esindavad Eestit rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil, mis toimub tänavu Itaalias.
Olümpiaadi toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu Ülikooli filosoofia ja semiootika instituut, TalTech ning auhinnaraamatutega toetasid olümpiaadi TÜ Kirjastus, Tallinna Ülikooli Kirjastus, Postimehe Kirjastus, EYS Veljesto ja Vabamõtleja.
Filosoofiaolümpiaadi tulemused on kättesaadavad Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel.