Eesti õpilased osalesid edukalt 30. rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil Ungaris

Seekordsel 30. rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil osalesid enam kui 70 riigi delegatsioonid. Igast riigist võib osaleda kuni 4 õpilast. Juubeliolümpiaadi praktilised tööd olid: molekulaarbioloogia, rakufüsioloogia, bioinformaatika ning roheline bioloogia (siia alla mahtusid nii botaanika, anatoomia kui ka ökoloogia). Teooriavoorus andis tunda, et ülesannete koostamisel oli arvestatud pigem äraproovitud teega, st et oli mindud enam klassikaliselt kindlate suundade peale. Ja see töötas, sest vaidlemist ülesannete üle polnud palju. Teeoriaosas, mis koosnes kahest 3-tunniliset alamosast olid küsimused nõudlikud ja nad polnud ülearu lihtsad. Selle aasta rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad toimus 14. – 21. juuli Ungaris, Szegedi ülikoolilinnas.30. IBO avamine

Eesti võistkonda kuulusid
Mari Remm, Hugo Treffneri Gümnaasium, 11. klass
Kirke Joamets, Hugo Treffneri Gümnaasium, 12. klass
Anna Pauliina Rumm, Tallinna Reaalkool, 10. klass
Andreas Must, Tallinna Reaalkool, 12. klass

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena TÜ vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ja Tartu Ülikooli resident Uku-Laur Tali ning TÜ MRI doktorandid Kristina Põšnograjeva ja Karl Jürgenstein.

Tänavu läks olümpiaadi võit Hiina Rahvavabariiki. Meie parimana saavutas Kirke Joamets 50. koha. Talle järgnesid Anna Pauliina Rumm (124), Andreas Must (135) ja Mari Remm (145). Kokku oli võistlustules 285 gümnaasiumide õpilast.

Seekordse olümpiaadi tulemusena said kulla 31, hõbeda 54 ja pronksi 86 gümnasisti. Lisaks omistati eduka esinemise eest aukiri 26 õpilasele. Kui varasematel aastatel kaldus kullasaajate hulgsa vaekauss selgelt Ameerika ja Aaasia riikide poole, siis sel IBO-l said kuldmedali Eroopa maadest Hollandi, Ungari, Itaalia, Leedu ja Sloveenia esindajad.

Lisaks võistlemisele pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames külastati Budapesti, Keckemetti, käidi hobušõul, tutvuti Szegedi linna ja eluga. Uuriti elu liivaluidetel ja pöögimetsas, karstialadel ja mägedes.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Lisainfo: Sulev Kuuse, TÜ MRI vivaariumi juhataja, skuuse [ät] ut.ee,

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsilaist, e-kiri: marek.jarvik [ät] ut.ee, tel: 5177091