Informaatika lahtisel võistlusel näidati kõrget taset

17.-23. oktoobrini üle Eesti toimunud informaatika lahtisel võistlusel osalejad panid end proovile arvutiprogrammide kirjutamises. 88 võisteja seas tunnistati võistluse parimateks maksimumtulemused teeninud Martin Širokov Tallinna tehnikagümnaasiumist ja Toomas Tennisberg Hugo Treffneri gümnaasiumist.

Ühtekokku tuli osalejatel lahendada seitse ülesannet. Võistluskomplektis oli puhtalt programmeerimistehnilisi ülesandeid, näiteks andmemigratsiooni ülesanne, mille sarnaseid tuleb sagedasti ette ka päriselus. Kuid oli ka tugevat algoritmiteadmist vajav ülesanne: logistika planeerimine tehaste vahel kaupade saatmiseks. Võistluse korraldaja Targo Tennisberg sõnul oli tema isiklik lemmik ülesanne turvalisuse vallast: "Ülesanne oli ära mõistatada pseudojuhuslike arvude generaatori sisemisi parameetreid, mis võimaldaks ennustada, millised juhuarvud sealt edaspidi välja tulevad." Targo hindas tänavusi ülesandeid varasemate aastatega võrreldes keerukaks, kuid ühtlasi tõdes, et osalejate motivatsiooni hoidis kõrgel võimalus kogu võistluse ajal edetabelit jälgida.

Kõigi ülesannete ja tulemustega on võimalik tutvuda lehel : http://eio.ut.ee/

Õpilaste puhul arvestatakse lahtise võistluse tulemusi informaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel.

Informaatika lahtise võistluse läbiviimist rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas TÜ teaduskool. Õla pani võistlusele alla ka Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut andis võistluse jaoks kasutusse oma riistvara ja võrgu.

Lisainfo: Targo Tennisberg, informaatikaolümpiaadi juht, targot@gmail.com

Viivika Eljand-Kärp