Informaatikaviktoriini Kobras parimad on välja selgitatud

16. ja 17. veebruaril toimus Tartus informaatikaviktoriini Kobras finaal, kuhu olid kutsutud novembris interneti teel peetud eelvooru parimad.

Sellel võistlusel vastavad osalejad 45 minuti jooksul 15 küsimusele arvutite ja tarkvara, turvalisuse ning eetika, aga ka formaalse loogika ja arvutiteadusega seotud matemaatika kohta. Parimad selgitatakse kolmes vanuserühmas. Seekord läksid esikohad kõigis rühmades jagamisele maksimumpunktid teeninud võistlejate vahel.

Benjaminide (6.–8. klass) hulgas jagasid esikohta Anastassija Belaja (Narva Kesklinna Gümnaasiumi 8.a klass), Ingrid Hints (Tallinna Reaalkooli 6.b klass), Jegor Novosjolov (Narva Kesklinna Gümnaasiumi 7.b klass) ja Liisa Pata (Tallinna Reaalkooli 7.c klass).

Juunioride (9.–10. klass) arvestuses olid parimad Henry Kaljulaid (Nõo Reaalgümnaasiumi 10.a klass), Grete Paat (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10.a klass), Martin Rahe (Tallinna Reaalkooli 10.a klass) ja Andres Sõmer (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10.b klass).

Seenioride (11.–12. klass) rühmas võidutsesid Ekke-Markus Muttika (Tallinna Reaalkooli 12.a klass) ja Toomas Tennisberg (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12.b klass).

Täielikud tulemused on väljas võistluse veebilehel kobras.eio.ee.

Lisaks võistlemisele said osalejad külastada IT-ettevõtteid ZeroTurnaround, Glia ja Cybernetica ning osaleda töötubades ja huviloengutes, kus räägiti mobiiliäppide loomisest, leiutamisest üldiselt, küberspionaažist ning informaatika rakendamisest bioloogias ja põllumajanduses.

Viktoriini toetajad ja koostööpartnerid olid AS Nortal, Guardtime AS, TÜ arvutiteaduse instituut, OÜ Miksike ja HITSA. Võistluste korraldust koordineeris TÜ teaduskool ja TÜ arvutiteaduse instituut.

Informaatikaviktoriin Kobras on rahvusvahelise taustaga võistlus, mille eelvoorudes 45 riigis osales sel aastal üle 2,5 miljoni õpilase. Eesti eelvoorus oli osalejaid ligi 3500 ja finaali kutsuti neist 130 parimat.

Lisateave: Ahto Truu, viktoriini žürii esimees, 5175876, ahto.truu@ut.ee