Foto:
Pixabay

Kooliõpilased on oodatud osalema andekuse-teemalisel loovtööde konkursil

Tartu Ülikooli teaduskool on tänavu välja kuulutanud loovtööde konkursi teemadel „Andekus minu silme läbi“, „Tulevikukool“ ja „Eesti olümpiaadimedali kujundus“. Osalema on oodatud 1.–12. klasside õpilased. Tööde esitamise tähtaeg on 14. märts 2023.

Tartu Ülikooli teaduskooli direktori Ana Valdmanni sõnul sündis konkursi idee soovist tuua andekate õpilaste märkamist ja toetamist senisest enam fookusesse. „Ministeeriumi tasandil on loomisel andepoliitika, kuid seni selgelt määratlemata andekuse mõiste. Loovtööde konkurss annab võimaluse õpilaste ideede kaasamiseks,“ selgitas ta.

Konkursile esitatav töö võib olla essee, meem, karikatuur, joonistus või video. Iga kooliastme eraldi arvestuses on teaduskooli poolt välja pandud võitja stipendium ja ergutuspreemiad. Kõikide osalejate seas parima tulemuse saavutanud õpilasele antakse kätte ka konkursi ülene auhind, milleks on  Eestis toodetud e-tõukeratas Äike.

Tulemuste väljakuulutamine ja auhinnatseremoonia toimuvad 21. aprillil 2023, mil leiab aset ülemaailmse loovuse- ja innovatsioonipäeva seminar. Teaduskooli direktori hinnangul võiksid sel päeval jääda kõlama just noorte ideed: „Sedalaadi arutelusid, kus õpilased saavad avaldada oma arvamust, peab toimuma rohkem,“ märkis Valdmann.

Konkurssi korraldatakse Eesti olümpiaadide 70. aastapäeva raames.

Tutvu ka täismahus juhendiga.

 

#kooliõpilasele #koostöö
Tartu Ülikooli tudengite poolt läbi viidud töötuba gümnasistidele.

„Matemaatika panganduses“ õppepäevadel jagati gümnasistidele rahatarkust

#kooliõpilasele
Klaasist kera looduses. Taustal on jõgi ja mets.

Alanud on rahvusvahelise kliimateadlikkuse olümpiaadi kvalifikatsioonivoor

#kooliõpilasele
Esmaabi komplekt sinisel taustal.

Teaduskoolis alustab taas tegevust esmaabi huviring