Lingvistikaolümpiaadil uuriti mohoogi keele hääldust

16.-17. märtsil toimus Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis 17. lingvistikaolümpiaadi lõppvoor, millest võttis osa eelvooru 44 parimat osalejat. Olümpiaadil pidid õpilased loogikat rakendades ja etteantud keelematerjali kasutades lahti murdma nii Hiina kirjamärkide järjestamiseks kasutatud koodi, mansi keele arvusüsteemi kui ka punktkirjas rehkendusi. Samuti oli ülesanne Kanadas kõneldava mohoogi keele häälduse ning türgi keele sõnade ja fraaside tähenduse teemal.

Esikoha võitis teist aastat järjest Hant Mikit Kolk (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klass). Teise koha pälvis Roosmari Pihlak (Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 10. klass) ja kolmanda koha Anna Talas (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klass). Neljandaks tuli Ove Üllar Viesemann (Nõo Reaalgümnaasiumi 11. klass). Neli võitjat saavad Eestit esindada 17. rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil Lõuna-Koreas. Täielikud võistlustulemused on Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel.

Olümpiaadižürii tunnustas ka Hugo Treffneri Gümnaasiumi lingvistikaringi eestvedajat Kristiina Pungat ja esile tõsteti Nõo Reaalgümnaasiumi õpilast Ove Üllar Viesemanni, kes korraldas sügisel oma koolis kaasõpilastele kolm menukat lingvistikaolümpiaadi infotundi ja ka koolivooru. „On tõesti tore tõdeda, et leidub innukaid õpetajaid ja õpilasi, kes selliste ringide korraldamisega aitavad huvi äratada lingvistikaolümpiaadi ja ühtlasi maailma keelte vastu,“ rõõmustas lingvistikaolümpiaadi žürii esimees Miina Norvik.

Pärast neljatunnist ülesannete lahendamist jagus õpilastel entusiasmi arutleda ühiselt lingvistikateemaliste uuringute ning lingvistikateadmiste rakendamisvõimaluste üle igapäevaelus. Sõbralik õhkkond liitis osalejaid ja aitas leida uusi mõttekaaslasi.

Olümpiaadi rahastas Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldasid Tartu Ülikooli teaduskool, eesti ja üldkeeleteaduse instituut ning maailma keelte ja kultuuride kolledži anglistika osakond.

Lisateave: Miina Norvik, TÜ läänemeresoome keelte teadur ja lingvistikaolümpiaadi žürii esimees, miina.norvik@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja