Matemaatika võistlusmäng Känguru pani kooliõpilaste teadmised ja mõtlemise proovile

Neljapäeval, 15. märtsil, lahendas 24 600 õpilast 394-st Eesti koolist matemaatika võistlusmängu Känguru ülesandeid. Lisaks Eestis õppivatele lastele olid sel aastal Känguru ettevõtmistesse kaasatud ka mõned eestikeelsed õpilased Brüsseli IV Euroopa koolist.

Ehkki koolide arv ei olnud võistluse ajaloo suurim, pole veel kunagi varem nii palju õpilasi ülesandeid lahendama asunud. Oma nutikust, kiirust ja matemaatikateadmisi panid kuude vanuserühma jagatuna proovile kõik õpilased  1.-12. klassini. Kõige rohkem oli nuputajaid kahes noorimas rühmas, 1.-4. klassi õpilaste seas.

Võistluse korraldaja Raili Vilt nentis, et Känguru ülesannete lahendamine on õpilastele väljakutseks. „Ülesandeid on palju ja aega lahendamiseks vähe. Ülesannete temaatika on mitmekesine ega kattu just sellega, mida koolis parajasti matemaatikas õpitakse. Seega tulebki panna käiku kõik teadmised ja loogika ning järeldusoskus,“ sõnas Vilt. „Senisele kogemusele tuginedes olen kindel, et iga osaleja leidis mõne ülesande, mis talle sellelt võistluselt meelde jääb ning meele rõõmsaks teeb.“

Võistluse tulemused selguvad aprilli lõpus ja avaldatakse Känguru kodulehel. Samal lehel saab tutvuda ka eelmiste aastate ülesannetega.

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarne matemaatikavõistlus, mida korraldatakse ligi 70 riigis ja millest võtab osa rohkem kui 6 miljonit õpilast. Võistluse ülesanded on valminud eri riikide koostööna, kuid rahvusvahelisel tasandil ei seata õpilasi pingeritta.

Känguru võistlus on individuaalne ja toimub koolides kohapeal. Valikvastustega ülesannete lahendamiseks on õpilastel aega üks tund ja 15 minutit. Ülesanded on jaotatud 3 rühma ja neist esimesed peaksid olema jõukohased kõigile. Iga rühma parimaid premeeritakse auhindadega.

Känguru Eesti võistlust korraldavad Tartu Ülikooli teaduskool ja Eesti Matemaatika Selts. Parimatele vajalikke koolikaupu jagab AS Vunder.

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli matemaatika metoodik, 7375521, raili.vilt@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu Ülikooli avalike suhete spetsialist