Ootame õpilasi kursustele ja õpikodadesse

Tartu Ülikooli teaduskool kutsub põhikooli- ja gümnaasiumiõpilasi õppima e-õppekursustele matemaatika, füüsika, keemia, bioloogia, informaatika, ühiskonnateaduste ja kunstide valdkonnast. Registreeruda saab 47 kursusele.

Võrreldes eelmise aastaga on lisandunud gümnaasiumiõpilastele uued kursused „Praktiline filosoofia“, „Humanitaaria uurimistöö koolis“ ja „Rahvusvaheliste suhete alused“. Põhikooliõpilastele on uus kursus „Vana-Egiptus ja tänapäev“ ning põhjalikult on uuenenud ka matemaatikakursused, mis kannavad nime „Võistlusmatemaatika IIII“.

Enamiku kursuste õppetöö algab oktoobris ja registreerimine kestab 20. septembrini või kohtade täitumiseni. Kuus kursust algab jaanuaris ja nendele saab kauem registreeruda.

Teaduskooli kursuste läbimine annab lisaks headele teadmistele konkursipunke Tartu Ülikooli õppima asumisel. Kursuste täismahus lõpetamisel saavad õppurid Tartu Ülikooli tunnistuse. Täpsem info kursuste kohta on teaduskooli veebilehel ja sealsamas saab ka registreeruda.

Samal ajal käib registreerimine ka füüsika, keemia ja bioloogia õpikodadesse. Õpikojad on mobiilsed laborid, mis toovad eksperimentaalõppel põhinevad kursused koolidesse.

Tänavu toimuvad õpikojad järgmistes kohtades:

Füüsika õpikojad põhikoolis

Füüsika õpikojad gümnaasiumis

Keemia õpikojad gümnaasiumis

Bioloogia õpikojad põhikoolis ja gümnaasiumis

Nõo Põhikool

Kose Gümnaasium

Iisaku Gümnaasium

Elva Gümnaasium

Oru Kool

Nõo reaalgümnaasium

Jõgevamaa Gümnaasium

Peetri Lasteaed-Põhikool

Pärnu rühm

Jüri Gümnaasium

Kadrina Keskkool

Pärnu rühm (Pernova Hariduskeskus)

Rakvere rühm

Pärnu rühm (Pernova Hariduskeskus)

Kehra Gümnaasium

Põltsamaa Ühisgümnaasium

Rapla Gümnaasium

Räpina Ühisgümnaasium

Kilingi-Nõmme Gümnaasium

Rakvere Reaalgümnaasium

Tallinna rühm

Tartu ülelinnaline rühm

Kohtla-Nõmme Kool

Valga Põhikool

Tartu rühm

Valga Gümnaasium

Otepää Gümnaasium

Vastseliina Gümnaasium

Tõrva Gümnaasium

Parksepa Keskkool

Türi Ühisgümnaasium

Valga Põhikool

Paide Gümnaasium

Viimsi Kool

Kõik õpikoja toimumiskoha läheduses elavad põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased on oodatud osalema. Õppetöö algab juba septembri lõpul, mistõttu palume õpilastel registreeruda esimesel võimalusel. Lõpetajad saavad Tartu Ülikooli tunnistuse.

Täpsem info õpikodade kohta on teaduskooli veebilehel ja sealsamas saab ka registreeruda.

Lisateave: Natalia Nekrassova, TÜ teaduskooli õppetöö spetsialist, 737 6117, natalia.nekrassova@ut.ee