Veebiviktoriini „Valge bioloogia“ parimad on selgunud

7. oktoobril toimus Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas uus „Valge bioloogia“ viktoriin 10.–12. klassi õpilastele.

Viktoriinil osalejatel tuli ühe tunni jooksul lahendada 20 ülesannet. Näiteks tuli õpilastel muu seas ära tunda, millised toodud väidetest antibiootikumide, inimese genoomi ja antikehade kohta on tõesed, määrata transgeenseid organisme ning teada, mida tähendab, et geneetiline kood on degenereerunud ehk kõdunud.

„Valge bioloogia“ viktoriinil osales 607 õpilast. Kokku oli ülesannete korrektse lahendamise eest võimalik saada 29 punkti.

Tulemuste tabelis on toodud võistluse paremik lähtudes rahvusvahelise bioloogiolümpiaadi hindamissüsteemist. Täismahus tulemusi ei avalikustata. Viktoriini kolm parimat üldarvestuses olid Johan Tamm Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klassist, Sofia Marlene Haug Tallinna Reaalkooli 12. klassist ja Henriete Toomlaid Pärnu Koidula Gümnaasiumi 11. klassist.

Viktoriinide keskkonda sisenedes näevad õpilased oma tulemust. Võistluse juures näeb osaleja iga ülesande eest saadud punkte, enda pakutud vastust ja õiget vastust.

Auhinnad paneme välja iga klassi parimale:
12. klass – Johan Tamm Hugo Treffneri Gümnaasiumist
11. klass – Henriete Toomlaid Pärnu Koidula Gümnaasiumist
10. klass – Claudia Olev Tallinna Reaalkoolist

Lisaks loosisime kõigi osalejate vahel välja kolm lisaauhinda. Seekord naeratas loosiõnn järgmistele õpilastele:
Annabel Agasild
Madli Mägi
Birgit Carol Poom

Palju õnne!
Võitjatega võtame e-posti teel ühendust ja lepime kokku auhindade kättetoimetamise viisi.

Viktoriin sündis koostöös Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudiga. Küsimuste autoriteks on Karl Jürgenstein ja Sulev Kuuse.