Veebiviktoriinil Pulsar uuriti tähtede järgi navigeerimist

8. märtsil toimus füüsika e-õpiku keskkonnas neljas veebiviktoriin Pulsar. Võistlusel osales ligikaudu kuussada 5.–12. klassi õpilast.

Võisteldi kolmes vanuserühmas: 5.–7. klass, 8.–9. klass ja 10.–12. klass. 40 minuti jooksul pidid võistlejad vastama valikvastustega küsimustele, kus tuli muu hulgas mõelda, millistel planeetidel on rõngad ning mille poolest erineb tähtede abil navigeerimine Euroopas ja Polüneesias.

5.–7. klasside arvestuses oli viktoriini parim Jakob Vilhelm Maikalu Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 7. klassist. 8.–9. klasside arvestuses võitis Mihkel Jakobson Tallinna Reaalkooli 9. klassist. 10.–12. klassi õpilaste seas oli võitja Richard Luhtaru Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klassist. Kõikide klasside parimatele saadeti kodukooli diplomid ja meened.

Kõik veebiviktoriini tulemused on Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel.

Veebiviktoriinil tunnustati koole ka aktiivse osavõtu eest. Nooremas vanuserühmas paistsid tänavu aktiivsusega silma Metsküla Algkool, Surju Põhikool ja Mooste Mõisakool. Keskmises vanuserühmas oli aktiivseim osavõtt Surju Põhikoolist, Kostivere Koolist ja Mooste Mõisakoolist. Gümnaasiumiõpilasi osales kõige enam Tartu Waldorfgümnaasiumist, Lihula Gümnaasiumist ja Luunja Keskkoolist. Aktiivseid osavõtjaid autasustasid Tartu Ülikooli Tartu observatoorium, Energia avastuskeskus ja Tartu Ülikooli tähetorn.

Viktoriini korraldas MTÜ Tähemeri koostöös Tartu Ülikooli teaduskooli, Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi, Tartu Ülikooli koolifüüsika keskuse ja Eesti Füüsika Seltsiga.

Pulsari korraldust rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisateave:
Kaido Reivelt, TÜ koolifüüsika keskuse juhataja, 737 4623, kaido.reivelt@ut.ee
Kelli Hanschmidt, TÜ teaduskooli haridustehnoloog, 737 6117, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee